40% річних: експерт пояснив, чому в Україні неможливо купити нове авто в кредит.


Проблеми автокредитування гальмують розвиток автомобільного ринку в Україні
Завдяки високим відсотковим ставкам та обмеженому терміну кредитування, більшість громадян не мають можливості придбати новий автомобіль. Про це повідомив автомобільний експерт Євген Єрмолов.
"Наразі ставки за автокредитами становлять до 40% річних, а термін кредитування обмежений до трьох років. Це нереальні умови для покупців", - наголосив експерт.
У порівнянні з європейськими країнами, де близько 70% автомобілів купується в кредит або лізинг, ситуація в Україні є несприятливою. Це призводить до відкладання покупки або до звернення до ринку вживаних автомобілів.
Ринок поділяється на доступні автомобілі вартістю до 10-15 тисяч доларів, які використовуються у таксі або для комерційних перевезень, та преміальні нові автомобілі вартістю від 100 тисяч доларів.
Раніше, під час президентства Ющенка, автокредитування було доступним. Утім, криза з валютними кредитами та посилення умов кредитування призвели до складної ситуації на ринку автомобілів. За словами Єрмолова, український автовиробник "Єврокар" міг би значно збільшити виробництво за умови доступного кредитування.
Високі відсоткові ставки та складна ситуація з кредитуванням також впливають на імпорт автомобілів - український ринок активно наповнюється вживаними машинами з Європи.
Для поліпшення ситуації на автомобільному ринку необхідно знизити кредитні ставки та прийняти комплексний підхід до розвитку галузі, вказує експерт.
На сьогоднішній день високі відсоткові ставки за кредитами є основним фактором, який гальмує розвиток автомобільного ринку та утруднює оновлення автопарку країни.
Раніше в Україні були значні зміни в правилах продажу авто: що водії повинні знати.
Читайте також
- Обкладуть із першої гривні: українцям доведеться платити податки з усіх онлайн-продажів
- ПФУ завершив виплати за квітень: куди пішли 67,4 мільярдів і що чекає на пенсіонерів далі
- Українцям показали нові ціни на цукор, сіль та борошно: у яких мережах дешевше
- Стане дуже дорого: українців попередили про неприємні зміни з 3 травня
- Ціни на АЗС оновили: скільки просять за бензин, дизель та автогаз
- Фінансова стриманість: чому Китай не використає держоблігації США як зброю