Експорт російського бензину впав майже на третину.


За інформацією галузі та розрахунків Reuters, експорт постачання бензину з Росії через порти й прикордонні переходи знизився на 30% до приблизно 4 млн тонн, порівняно з минулим роком.
Зниження відвантажень пов'язане з дією заборони на експорт бензину, а також плановими та позаплановими ремонтами на російських НПЗ. Влада РФ ввела заборону на вивіз бензину з метою захисту внутрішнього ринку.
Винятки зроблені для постачань у рамках міжурядових угод та палива, що експортується громадянами для особистого користування та для надання міжнародної гуманітарної допомоги.
Заборону тимчасово скасували з 20 травня до кінця липня 2024 року, але з серпня вона була знову введена, дозволяючи експорт лише виробникам з грудня.
Зменшення експорту бензину також пов'язане зі скороченням перероблення нафти та позаплановими ремонтами на російських НПЗ. Додатково, минулого року застосовувалося загороджувальне мито для нафтопродуктів, яке обмежувало вивезення на експорт моторного палива, спочатку придбаного для внутрішнього споживання, за пониженими цінами.
Найбільше зменшення експорту бензину зафіксовано через балтійські порти. Постачання через порт Усть-Луга знизилися вдвічі, а через порт Висоцьк - на 74%. Також скоротилось відвантаження через арктичний порт Мурманськ, порт Кавказ та порт Тамань.
Водночас збільшилися відвантаження автопалива до Монголії, яка уклала угоду про постачання нафтопродуктів з Росією. Учасники ринку вважають, що частину цих обсягів можливо було реекспортувати в інші напрямки.
Читайте також
- Українські морські дрони вперше збили два Су-30: Буданов розкрив деталі історичної операції
- Чим важливі для України шведські катери Combat Boat 90: роз’яснення розвідки
- Апеляційний суд США заблокував рішення про відновлення роботи «Голосу Америки»
- "Жаби в окропі": адмірал США зробив тривожну заяву про війну з Китаєм за Тайвань
- Два літаки за день: Зеленський висловився про успіхи ЗСУ та готовність до перемир'я
- Дипломат заявив, що Росія формує ударний кулак для наступу на країни Балтії та Польщі