Єврокомісія окреслила шлях України до Єдиного ринку.


Єврокомісія: українська економіка поступово інтегрується до ЄС
Речник Єврокомісії, Гійом Мерсьє, повідомив про поступову інтеграцію української економіки до Єдиного ринку Європейського союзу. В процесі входження до ЄС можуть використовуватися різні форми, такі як реформи або спільна робота. Головна мета інтеграції полягає у поглибленні співпраці в енергетичному, транспортному, фінансовому та цифровому секторах. Кількість секторів, що задіяні в цьому процесі, може зростати залежно від рівня інтеграції.
За словами Мерсьє, Єврокомісія активно працює над економічною інтеграцією через Поглиблену та всебічну вільну торгівлю. На 2025-26 роки заплановані конкретні заходи для підтримки інтеграції, зокрема, зниження роумінгу, впровадження стандартів відповідності, сприяння торгівлі промисловими товарами та співробітництво в рамках SEPA. Особлива увага приділяється енергетичній інтеграції України до ЄС.
Мерсьє підкреслив, що енергетика є важливим напрямком співробітництва між Україною та ЄС. Єврокомісія запропонувала пакет підтримки для України, що дозволить країні повністю інтегруватися в ринок електроенергії ЄС до 2027 року.
Також Мерсьє зазначив, що у Єврокомісії є низка інструментів для розвитку співробітництва з Україною, включаючи Український фонд у багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки. Проте використання цих інструментів вимагає додаткових обговорень з країнами-членами.
Читайте також
- У Трампа відреагували на нове коротке "перемир'я" від Путіна
- Від 35 гривень за літр: АЗС показали відмінність у цінах на бензин, дизель та автогаз на Київщині та Львівщині
- "Не чекати 8 травня": Сибіга відповів на заяву Росії про перемир'я
- Трамп 2.0: радикальний поворот у світовій політиці за 100 днів
- Арктичний форпост НАТО: Ісландія переглядає оборонну політику
- Китай вимагає перевірки продажу стратегічних портів Панамського каналу