Європа не справляється: NYT розповіло, чому військова допомога Україні під загрозою після рішень Трампа.


Європа втрачає гонку з часом на озброєння України
За даними американської газети The New York Times, європейські країни, що підтримують Україну, зіткнуться з проблемами у постачанні озброєння, якщо США припинять свою військову підтримку.
"Коаліція європейських країн, які підтримують Україну, з труднощами постачає матеріальні ресурси на поля бою відтоді, як (президент США Дональд — ред.) Трамп чітко дав зрозуміти, що Європі слід брати на себе більшу частину тягаря забезпечення безпеки України та власної безпеки", - йдеться у матеріалі.
Верховна Рада прийняла угоду про надання США частки майбутніх доходів від природних ресурсів, що дозволить продовжити постачання американської зброї та іншої допомоги наразі. Однак, заступник голови комітету з нацбезпеки Єгор Чернєв підкреслює, що українським військам не вистачає критичних ракет та систем ППО.
Необхідний час для озброєння
Незважаючи на готовність Європи збільшувати вклад у виробництво озброєння, експерти вважають, що на повне розгортання виробничих ліній знадобиться мінімум десятиліття. Тривала процедура ухвалення рішень утруднює надання реальної допомоги військам України.
"Європа намагається замінити допомогу, яку ми втратили від Сполучених Штатів, але, на жаль, у неї немає можливості зробити це. Потрібен час між ухваленням рішення та реальною допомогою", - зазначив Чернєв.
Сподівання на продовження постачань зброї в Україну з Європи складається, проте деяка частина американської допомоги залишається необхідною для військової безпеки країни.
Читайте також
- Британія та ЄС укладуть військову угоду: що буде з НАТО
- Nvidia модифікує чип H20 для Китаю, щоб обійти експортні обмеження США
- Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби
- Китай посилює морський потенціал: новий десантний корабель проходить випробування
- Оренда землі під час воєнного стану: як працює спрощений порядок
- Допомога Сирії: судно з українською пшеницею прибуло до Туреччини