На Буковині встановили рекорд у катанні великодніх яєць.
22.04.2025
1240

Журналіст
Шосталь Олександр
22.04.2025
1240

У Буковині був встановлений рекорд України у грі викочування писанок після Великодня. Близько 423 людей прийняли участь у грі, яка відбулася у дерев'яному жолобі. Цей рекорд був офіційно зафіксований представником Національного реєстру рекордів України, повідомив начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.
У Мамаївському храмі Покрови Пресвятої Богородиці Православної церкви України, традиція гри у викочування писанок у дерев'яному жолобі після Великодніх свят дуже поширена. Цього року настоятель храму, отець Іоан, вирішив побити рекорд кількості учасників у грі. І йому це вдалося.
"На Буковині існує давня традиція: щороку у Світлий понеділок, після Великодня, діти грають у незвичайну гру - викочування писанок. У Мамаївському храмі Покрови Пресвятої Богородиці Православної церкви України цю традицію активно підтримують уже понад два десятиліття. Цього року настоятель храму, капелан Чернівецького прикордонного загону отець Іоан, вирішив зробити крок далі - встановити рекорд України за найбільшою кількістю учасників, які одночасно грають у цю гру", - розповів Запаранюк.
У запланованому масовому катанні великодніх яєць у дерев'яному жолобі прийняли участь 423 людини. Рекорд був офіційно зафіксований представником Національного реєстру рекордів України.
За словами Запаранюка, було дуже радісно спостерігати, як діти грають і наповнюють простір радістю, теплом і дружньою атмосферою. Учасники отримали подарунки, але найбільше їм важливі були незабутні емоції, нові знайомства, спільна радість і віра в добро.
У грі кожен учасник повинен був залишити свою писанку в дерев'яному жолобі. Якщо писанка торкалася інших яєць, гравець забирав свою та всі ті, які вона торкнулася. Перемагав той, у кого залишалося найбільше писанок після визначеної кількості спроб.
Під час заходу також було підписано два меморандуми про співпрацю: між Чернівецько-Буковинською єпархією ПЦУ та Мамаївською територіальною громадою, а також між Мамаївською громадою та 31 прикордонним загоном імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича.
Ці заходи, які об'єднують людей та сприяють збереженню та популяризації традицій, є важливими для українського суспільства.
Читайте також
- Повітряні Сили втратили винищувач Су-27. Пілот зміг врятуватися
- Росіяни намагались прорвати оборону на Новопавлівському напрямку
- Втрати ворога станом на 28 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Брянськ: дрони атакували одне з найбільших підприємств мікроелектроніки Росії (відео)
- Онлайн-карта бойових дій в Україні на 28 квітня: ситуація на фронті
- Росія атакує «шахедами» Україну: де існує ризик ударів