Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами.

Стабілізатори електропостачання в Україні
Стабілізатори електропостачання в Україні

З 1 липня 2025 року у нашій країні набудуть чинності нові стандарти якості електроживлення. Згідно з цими стандартами, номінальна напруга в електричних мережах буде підвищена до 230 вольт. Таке підвищення було зроблено для уніфікації електроенергії, яку ми споживаємо та виробляємо.

Експерти з Українського радіо вважають, що підвищення напруги є ще одним кроком до інтеграції нашої енергосистеми з європейською. Вони вбачають у цьому логічний крок.

Проте фахівці попереджають: у разі подальших атак з боку Росії можливі стрибки напруги, незалежно від встановлених норм. У такому випадку можуть застосовуватися обмеження у споживанні електроенергії.

Підвищення напруги також допоможе зменшити втрати електроенергії під час передачі, що позитивно позначиться на ефективності енергосистеми. Частота струму в мережі залишиться незмінною - 50 Гц, тому підвищення напруги не вплине на цей показник.

З 1 липня 2025 року в Україні також вводяться інші зміни у стандарти якості енергопостачання. Тепер відключення споживачів від електроенергії не повинно тривати довше 2,5 хвилини. Це відповідає європейським стандартам, але умови війни можуть ускладнити виконання цього стандарту.

Нові стандарти, які вводяться, також призведуть до зменшення необхідності використання стабілізаторів напруги в побуті. Якщо ми зможемо підтримувати стабільний діапазон коливань напруги, то стабілізатори стануть нам менше необхідними. Але через продовжуючуся війну не варто поспішати з повним відмовлянням від захисних пристроїв.

Електроенергія

Залишиться без змін тариф на електроенергію. Але споживачів попереджають про можливе підвищення цін до 5 гривень за кіловат-годину.

Запровадження нових стандартів має поліпшити якість електропостачання. Наприклад, світло буде стабільнішим, лампочки перестануть миготіти, а проводка буде менше нагріватися, що збільшить загальну безпеку використання електроенергії.

Також нагадуємо про "невидимих пожирачів" електроенергії: які 3 прилади краще не залишати в режимі очікування.


Читайте також

Реклама