Освітня омбудсменка зробила заяву про російську мову в школах.


Омбудсменка Надія Лещик рекомендує вчителям говорити учням, які користуються російською мовою, що вони їх не розуміють і відмовлятися від спілкування з ними. Крім того, українські викладачі повинні спілкуватися в освітньому процесі лише українською.
Що робити вчителям, коли діти розмовляють російською
Освітня омбудсменка розповіла, що вчителі можуть інформувати російськомовних учнів, що не розуміють їх і відмовлятися від спілкування з ними.
"Був в нас ще кейс, де вчителька вимагала від учня відповідати на уроці українською мовою. Нам написали про крик, але коли ми дослідили, крику там не було. Там був аудіозапис, де чітка вимога: 'Будь ласка, відповідай українською мовою'. І нам надійшла скарга на цю вчительку. Ми цю скаргу відхилили і захистили вчительку — сказали, що вона здійснювала все правильно згідно з чинним законодавством",
На запитання про те, як поводитися з вчителями, які поза уроками розмовляють російською, Лещик відповіла, що мова освітнього процесу — українська, і це стосується всіх видів спілкування, включаючи перерви, наради, семінари та конференції.
Нещодавно одна кримчанка розповіла про те, як в школах панічно бояться української мови. На тимчасово окупованому півострові продовжуються утиски та переслідування мешканців, які користуються українською чи споживають відповідний контент.
Також наразі в мережі активно обговорюється відео, де кореєць у ТікТок показує, як вчить українську мову зі своєю дівчиною.
Українська омбудсменка рекомендує вчителям спілкуватися лише українською мовою у навчальних закладах та використовувати українську мову як основну мову в освітньому процесі.
Читайте також
- У посадовця ТЦК на Одещині знайшли приховане майно на 7 млн
- Зеленський змінив склад РНБО
- Трамп терміново скликав міністрів у Білому домі — прямий ефір
- єВідновленння оновили — які нововведення чекають на українців
- У Сухопутних військах зробили заяву на тлі ударів РФ по ТЦК
- З окупації повернули ще 7 дітей — який тиск на них чинила РФ