Скільки часу українці сидітимуть взимку без світла: прогноз Politico.


Україна може стати свідком тривалих відключень електроенергії протягом 20 годин на добу, якщо це зима буде суворою і Росія здійснить нові атаки на атомні станції. За останні роки, російська агресія вже спричинила серйозні пошкодження енергетичної інфраструктури України. Лише наприкінці серпня, Росія влаштувала більше 200 ракетних і дронових атак на об'єкти енергетики, що призвело до втрати 9 ГВт потужності виробництва електроенергії. Особливо вразливими є вісім електростанцій та більше 800 об'єктів теплопостачання.
«Найреалістичніший сценарій, з яким країна зіткнеться цієї зими, включає обмеження постачання електроенергії для промисловості та побуту на 8-14 годин на день», - заявив Геннадій Рябцев, вчений з інституту стратегічних досліджень України.
Олександр Харченко, радник уряду України з питань енергетики, застеріг, що усередині сильного похолодання та російських атак на атомну систему електропостачання, Україна може стикнутися з 20-годинними відключеннями електрики щодня. Це призведе до браку опалення в будинках, критичних збоїв на заводах та масової еміграції українців за кордон.
Вікторія Гриб, депутат Верховної Ради з питань енергетичної безпеки, заявила про критичну ситуацію, але вона сподівається на швидку допомогу українських партнерів.
«Ми очікуємо дуже сувору зиму. Люди будуть гинути у своїх домівках, тому що Росія руйнує енергетичну інфраструктуру», - додав один американський посадовець.
Уряд, військові адміністрації та громади активно працюють над трьома основними напрямками, щоб забезпечити світло та тепло у всіх будинках під час зими. Це включає підготовку інфраструктури, резервування ресурсів та створення децентралізованого виробництва електроенергії.
За словами урядовців, проблем із енергопостачанням не повинно бути до кінця жовтня та в листопаді. Вони також сподіваються, що ця зима буде майже без відключень, як у минулому році.
Наразі, рівень готовності енергосистеми України до зимового сезону є максимальним. Ремонтні роботи на електростанціях були завершені вчасно.
Крім того, Єврокомісія працює над збільшенням постачання електроенергії до України. Країни G7 та інші партнери вже зібрали понад 4 мільярди доларів на відновлення енергетичної інфраструктури країни.
Читайте також
- День матері. Родина Фаліон зворушливо привітала солістку «Лісапетного батальйону» зі сцени
- Росіяни атакували цивільний вантажний поїзд на Донеччині
- Чому демілітаризована зона є небезпечною для України: пояснення військового
- Онлайн-карта бойових дій в Україні на 12 травня: ситуація на фронті
- РФ атакує Україну «шахедами». Путін ігнорує перемир'я?
- У Румунії стався землетрус: підземні поштовхи відчули на Одещині