З надбавками та доплатами: українцям розповіли, на яку пенсію можуть розраховувати УБД у 2025 році.


Українцям розповіли про розмір та процес отримання пенсій для учасників бойових дій у 2025 році. Згідно з законом, учасники бойових дій та кадрові військові отримують пенсію на основі трудового стажу або вислуги років. Мінімальний розмір пенсії для учасників бойових дій у 2025 році становить 5 528 гривень.
Розмір пенсії залежить від посади, звання та наявності інвалідності учасника бойових дій. Для отримання пенсії, чоловікам потрібно мати не менше 25 років трудового стажу, а жінкам - не менше 20 років.
У кадрових військових, мінімальна вислуга років для отримання пенсії становить 25 для чоловіків і 20 для жінок, але може бути меншою за наявності досить високого страхового стажу.
Система розрахунку пенсії залежить від тривалості служби. За повну вислугу років пенсія становить 65% від виплат, плюс додатково 3% за кожен рік понад норму, з максимальним обмеженням 70%. Якщо повної вислуги немає, але є достатній страховий стаж, ставка складає 50% з додатковим 1% за кожний рік, а також з обмеженням 70%.
Додатково, пенсія учасника бойових дій може збільшуватися за особливі умови проходження служби або роботу на режимних об'єктах.
Крім пенсії, учасники бойових дій мають право на додаткові надбавки, такі як 25% прожиткового мінімуму та 40 гривень на проживання, а також доплату до мінімальної суми пенсії, якщо вона менша за 5 528 гривень.
Для отримання пенсії або її перерахунку учасникам бойових дій потрібно подати заяву разом з необхідними документами до Пенсійного фонду України.
Наразі, українці, які перебувають за кордоном, можуть стати без пенсії.
Читайте також
- Іспанські АЕС втратили електропостачання
- Податок на "зайві" метри в Україні: скільки доведеться платити у 2025 році
- "Вторгнення Індії неминуче": чому Пакистан привів армію у повну бойову готовність
- Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами
- В Україні з'явилися нові 500 гривень: як виглядає купюра
- ПФУ звернувся до отримувачів субсидій, пільг та інших виплат: що з фінансуванням