Зірвати постачання зброї: Росія атакувала камери в Європі та на кордоні України.


Російське військово-розвідувальне управління отримало доступ до 10 тисяч камер в Україні та інших державах
За даними The Guardian, російське військово-розвідувальне управління (ГРУ) змогло отримати доступ до приблизно 10 тисяч камер спостереження на території західних областей України та сусідніх країн. Це було зроблено з метою відстеження військової допомоги, яка надсилається на поле бою.
Опублікована записка від Національного центру кібербезпеки Великої Британії вказує на те, що російський підрозділ ГРУ 26165 отримав доступ до камер, розташованих поблизу залізничних станцій або військових об'єктів. Це дозволило відслідковувати постачання матеріалів, призначених для України.
Злам дозволив би отримати доступ до "миттєвих знімків" зображень з камер
За інформацією британської влади, більшість скомпрометованих камер були в Україні, а також окрема частина в Румунії, Польщі, Угорщині та Словаччині. Решта місць розташування камер, які були атаковані, залишається невідомою.
Розвідка вказує на злочинну діяльність ГРУ 26165
Британська розвідка звинувачує підрозділ ГРУ 26165 у ряді кібератак, спрямованих на організації в країнах НАТО. Вони отримали доступ до відеоматеріалів шляхом шкідливих кібератак з метою викрадення конфіденційної інформації та паролів для входу в системи.
Крім того, підрозділ ГРУ 26165, відомий також як APT 28 або Fancy Bear, намагався отримати доступ до приватних відеокамер у ключових зонах для моніторингу транспортування матеріалів в Україну. Британська розвідка радить компаніям, які допомагають Україні, посилити свої заходи безпеки перед подібними атаками у майбутньому.
Читайте також
- У Києві обмежать рух транспорту до 5 червня: схема об'їзду
- Путін повторив свої наміри створити "буферні зони" в Україні
- Пенсійний фонд показав: як картка відкриє реальні дані про стаж
- Україна запропонувала ЄС спільне фінансування ЗСУ з 2026 року
- Курс долара та євро до кінця травня: аналітик назвав тривожні сигнали для України
- Українці можуть отримати понад 1000 євро від Норвегії: як оформити допомогу